Навигация по записям

 

Секція “Фортепіано та фортепіанний ансамбль”
у 2011/2012 навчальному році

 

У школах міста Харкова та Харківської області грі на фортепіано навчаються 4350 учнів (2250 у місті та 2100 в області) та працює 610 викладачів та концертмейстерів (395 у місті та 215 в області).

 

Якісний склад викладачів за категоріями:

 

Школи м.Харкова:

старші викладачі та викладачі-методисти – 11 осіб,
викладачі  вищої категорії                      – 65 осіб,
викладачі І категорії                              – 96 осіб,
викладачі ІІ категорії                             – 63 особи,
спеціалісти                                          – 161 особа.
Школи Харківської області :
старші викладачі та викладачі-методисти  – 2 особи,
викладачі  вищої категорії                       – 13 осіб,
викладачі І категорії                               – 31 особа,
викладачі ІІ категорії                              – 34 особи,
спеціалісти                                           – 135 осіб.

 

Робота секції у першому півріччі

2012/2013 навчального року

 

     Згідно з планом на 2012/2013 навчальний рік у першому півріччі відбулися наступні основні методичні заходи:

  • Курси підвищення кваліфікації викладачів класу фортепіано та  концертмейстерів з 26 по 30 листопада 2012 р.); кількість слухачів – 38 осіб (20 – з повною вищою освітою, 18 – з неповною вищою освітою); 23 – з Харківськіх шкіл, 15 – з обласних.
  • Майстер-клас викладача вищої категорії Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату Баличевої  Наталії Іванівни (17 жовтня 2012р.); кількість слухачів – 177 осіб (128 – з повною вищою освітою, 48 – з неповною вищою освітою, 1 – з базовою вищою освітою); 138 – з Харківських шкіл, 39 – з обласних.
  • Семінарські заняття за участю викладача-методиста вищої категорії Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату Власенко Наталії Василівни (12 грудня 2012 р.); кількість слухачів – 144 особи (102 – з повною вищою освітою, 41 – з неповною вищою освітою, 1 – з базовою вищою освітою); 100 – з Харківських шкіл, 44 – з обласних.
  • 5 вересня 2012 року в рамках «Вересневого педагогічного тижня», що за традицією проводиться Центром на початку навчального року, відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи та зав. відділами фортепіано. Учасники наради були ознайомлені з роботою провідних фортепіанних відділів Харкова і області, з планом навчально-методичної роботи Центру на новий навчальний рік. Відбулося нагородження переможців обласного конкурсу методичних робіт.
  • 17 жовтня 2012 року в приміщенні Харківскьої ДМШ №9 ім. В.Сокальського відбувся майстер-клас викладача вищої категорії Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату Баличевої Наталії Іванівни за темою: «Значення первинних навичок у подальшому розвитку учня-піаніста». Викладач провела  відкриті заняття з учнями свого класу: Рудь Анастасією, Бондаренко Лізою, Мулерман Емілією, Новицькою Олександрою, надала відповідні коментарі та методичні поради щодо  початкового періоду в становленні юного піаніста. Слухачі мали можливість поспілкуватися, порадитися з провідною викладачкою та поставити їй  деякі запитання з удосконалення викладацького процесу.
  • З 26 по 30 листопада 2012 р. проведено курси підвищення кваліфікації для викладачів з класу фортепіано та концертмейстерів Харкова та Харківської області.

   Лекторами – провідними викладачами ХМУ, ХНУМ та ШЕВ були розглянуті фахові та соціально-правові питання роботи педпрацівників.
Серед найцікавіших та найбільш корисних були відзначені лекції  викладачів ХМУ: голови предметно-циклової комісії “фортепіано” Чередниченко О.В., викладачів Кузенкової В.П., Петренко І.А. Цікавою та інформативною була доповідь з психологічних доцента ХНУМ ім. І.П.Котляревського  Сухленко І.Ю.; яскравою та жвавою – лекція до 125-річчя від дня народження Г. Нейгауза (головний бібліатекар-методист МСМТБ Вострікова М.С.).

  Слухачі із зацікавленням вислухали доповідь колеги — Дорошенко Л.К., зав.  фортепіанним відділом Харківскьої ДМШ №13.

   12 грудня 2012 року в приміщенні Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату відбулося семінарське заняття викладача-методиста вищої категорії Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату Власенко Наталії Василівни за темою: «Виховання слухового контролю – запорука усвідомленого виконання».

   Викладач провела відкриті заняття з учнями свого класу: Романовою Анною,  Сухленко Юрієм, Кушнирь Аллою, Чжен Юлією з коментарями та методичними порадами щодо слухового контролю, як необхідної умови для втілення художнього образу та усвідомленого виконання твору.

   Яскраві та образні коментарі викладачки залишили у слухачів незабутні враження.