Навигация по записям

КПК працівників історичних та краєзнавчих музеїв

Звіт про проведення КПК працівників історичних та краєзнавчих музеїв м. Харкова та Харківської області

 

0 DSCN0955   Згідно з планом роботи основних навчально-методичних закладів та підвищення кваліфікації на 2014-2015 навчальний рік Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів з 10 по 14 листопада 2014 року відбулися курси підвищення кваліфікації працівників історичних та краєзнавчих музеїв м. Харкова та Харківської області за темою: “Місія та можливості музею в сучасному суспільстві”.

 

   Лекції, консультації,  методичні рекомендації надавали провідні фахівці Харківського історичного музею (Панченко А.В., Аксьонов В.С.), художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна (Бучаста С.І.), Української державної академії залізничного транспорту (Сніжко І.А.), Харківької державної академії культури (Жукова В.П.), Харківського училища культури (Лисюк О.О.).

 

   Дуже нагальними та актуальними були тренінги «Освітні програми для дітей у музеях» та «Що» і «Як» інтерактивні компоненти у виставковому просторі», які проводила Черемська Ольга Володимирівна, завідувач відділу науково-освітньої роботи Харківського літературного музею. Тренінги проходили на базі цього музею. Мета першого тренінгу дізнатися про особливості та основні принципи динамічного навчання в музеї, адаптувати ці принципи до музеїв різної спрямованості – літературних, історичних, художніх, краєзнавчих, меморіальних; навчитися створювати інтерактивні освітні завдання для дитячої цільової аудиторії. Ще відбувся тренінг «Що» і «Як» інтерактивні компоненти у виставковому просторі. Мета: навчитись створювати інтерактивне наповнення в музейній експозиції таким чином, щоб цю експозицію можна було переглядати самостійним відвідувачам.

 

   Практичні заняття з наукового опису музейних предметів, дуже необхідні для практичної роботи фахівців, проводила Панченко Алла Володимирівна, завідувач науково-методичного відділу Харківського історичного музею, на базі цього музею.

   Корисними були лекції з правового регулювання діяльності музейних закладі та трудового законодавства України  (Гапєєв Л.В.).

 

  Всі слухачі курсів повернулися до роботи наповнені новими знаннями, враженнями, ідеями та планами.