Навигация по записям

Семінар викладачів сольфеджіо і музичної літератури

10 листопада 2017

 

  25 жовтня 2017 року в дитячій музичній школі № 10 відбулося обласне семінарське заняття викладачів сольфеджіо і музичної літератури Харківської області та міста Харкова. Семінар складався з розділів: інформаційна частина, присвячена роботі секції у 2017-2018 навчальному році, огляд нової літератури та DVD для уроків музично-теоретичних дисциплін; виступ провідного викладача Балаклійської дитячої музичної школи Тетяни Андріївни Шерстюк на тему: «Виховання гармонійного слуху на уроках сольфеджіо на матеріалі української народної пісні».

 

  Т.А. Шерстюк розповіла: «З дитинства закохана в українську народну пісню. Намагаюсь навчити дітей співати наші пісні, відчувати красу їх багатоголосся. Тому уроки сольфеджіо й хорового співу, які я веду в музичній школі, тісно пов’язані між собою. Змалечку перейнявши любов до народної пісні від діда-прадіда й отримавши професійні знання й навички в музичній школі, ХМУ ім. Б.М. Лятошинського та ХІМ ім. І.П. Котляревського, я з роками набула досвіду з обробок пісень, винаходу різних форм роботи, застосування їх у навчанні дітей. Результатом роботи – комплексного викладання сольфеджіо та хорового співу – стало створення співочого колективу, який існує вже 18 років і має звання народного. Свій виступ я присвятила пам’яті улюбленого викладача – вчителя від Бога, методиста і чудової людини Галини Артемівни Смаглій, яка відіграла чималу роль у моєму становленні як музиканта та педагога. Практичне заняття з сольфеджіо з учнями випускного класу пройшло чудово і викликало зацікавленість присутніх на семінарі викладачів. Були показані різноманітні форми роботи з народною піснею: розспівки, підбір другого та третього голосів, підбір акомпанементу до мелодій та спів у супроводі шумових інструментів, визначення акордів на слух та наведення прикладів руху мелодій народних пісень по звуках цих акордів. Наприкінці ми з учнями виконали пісню «Музична школа», створену мною 15 років тому і присвячену улюбленій школі. А я щиро дякую своїм випускникам Олі Клюєвій, Діані Тахтауловій, Лізі Третяковій, Діані Сухотеплій та Костянтину Шустову за відданість мистецтву і любов до української пісні».

 

  Слід зазначити, що така форма проведення семінару для викладачів музично-теоретичних дисциплін стала радістю і гордістю за можливість поділитися творчими знахідками, досвідом багаторічної роботи досвідченого фахівця і знаної людини. Виступ Т. А. Шерстюк закінчився оплесками слухачів та захопленими відгуками колег-викладачів мистецьких шкіл Харкова.