Post navigation

13 вересня 2023
 

КРУГЛИЙ СТІЛ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
/третя заключна зустріч/

 
13 вересня 2023 року, в режимі онлайн відбулось третє, заключне засідання круглого столу «Впровадження типової навчальної програми з навчальної дисципліни «МУЗИЧНА ЛІТЕРАТУРА» середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти з музичного мистецтва початкового професійного спрямування (клас сольного співу, клас хорового співу, інструментальні класи) в сучасних умовах: досвід, проблеми, перспективи» за участі викладачів музичної літератури мистецьких шкіл Харківщини.
 

У першій частині засідання учасники заслухали доповіді спікерів. Лариса Пакош, викладач Височанської школи мистецтв проаналізувала власні результати апробації програми, зокрема останнього року навчання та проведення випускного іспиту.
 
Світлана Островська, викладач вищої категорії Харківської школи мистецтв для підлітків та дорослих поділилась досвідом створення психологічного центру уроку та його емоційним відлунням у творчих роботах учнів. Євгенія Медведєва, викладач Харківської дитячої школи мистецтв № 6 розповіла про використання композиції для практичного засвоєння тем на уроках музичної літератури. Жанна Борисевич, методист ОНМЦПК, викладач Харківської дитячої музичної школи № 10 підготувала презентацію «Деякі аспекти підготовки до уроку «Фольклор автохтонних (корінних) народів Північної та Південної Америки»». Анастасія Давітадзе, викладач Харківської дитячої музичної школи № 12 ім. К. І. Шульженко запропонувала тему для обговорення: «Експозиція – розробка – реприза, як форма уроку з навчальної дисципліни «Музична література» (у межах ТНП «Музична література»). Марина Ковальцова, викладач Харківської школи сучасних театрально-сценічних напрямів підкреслила важливість нових форм роботи на уроках музичної літератури в мистецькій школі.
 
У другій частині засідання відбулось обговорення доповідей спікерів та проблемних питань викладання музичної літератури за ТНП 2022 року. Наприкінці зустрічі методист Жанна Борисевич проаналізувала роботу проведених засідань круглого столу, оголосила підсумки цього масштабного заходу та підкреслила, що висловлені учасниками зустрічей думки та практичні поради надихнуть викладачів на творчий підхід до викладання музичної літератури, допоможуть по-новому подивитися на власну методику викладання одного з найцікавіших предметів мистецької школи.