Post navigation

02 листопада 2024
 

ЗНАЙОМИМОСЯ З ДОСВІДОМ КОЛЕГ КИЄВА та ШОСТКИ

 
    30 жовтня 2024 року в режимі онлайн, на платформі Zoom, відбулось семінарське заняття викладачів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл Харківської області та м. Харкова за участю Лариси Шамро, викладача-методиста, завідувачки музично-теоретичного відділу Шосткинської дитячої музичної школи № 2 та Ренати Сокачик, кандидата мистецтвознавства, викладачки музично-теоретичних дисциплін Київської дитячої школи мистецтв ім. Стефана Турчака.
 

Лариса Шамро презентувала методичний комплекс з навчальної дисципліни «Сольфеджіо»: «Їжачок-слуховичок та фанти-диктанти», що складається з двох частин – це слуховий аналіз із загальною назвою «Їжачок-слуховичок» і різноманітні форми музичних диктантів, що мають назву «Фанти-диктанти» (до представлених форм роботи додається аудіозапис) та власні робочі навчальні програми з навчальних дисциплін «Сольфеджіо» та «Музична література»

 
Рената Сокачик розповіла про особливості жанру опери в контексті розвитку сучасної музики, її жанрові різновиди та особливості сценічного втілення, різнопланово та об’ємно представила панораму музики ХХ-ХХІ століть.
Презентація і відеофрагменти опер композиторів різних країн занурили слухачів у чарівний і майже невідомий для багатьох світ сучасної опери. Пані Рената запропонувала слухачам класифікацію оперних жанрів, представила шляхи оновлення опери ХХ-ХХІ ст., зокрема її жанрове урізноманітнення; нові манери вокалу; переосмислення сюжету; введення відео-арту до постановки. Аналітична, пошукова, дослідницька робота Ренати Сокачик пов’язана також з вивченням творчості композиторів П. Булеза, П. Етвеша, Т. Госокави, П. Дюсапена, М. Кагеля, Д. Лігеті тощо.

 
Корисні, цікаві, пізнавальні доповіді Лариси Шамро та Ренати Сокачик, надані ними методичні матеріали і практичні поради, творчий підхід у викладанні музично-теоретичних дисциплін отримали схвальні відгуки і високу оцінку слухачів семінару.