Post navigation
24 листопада 2024
ЗАВЕРШУЄМО РОБОТУ ПЕДАГОГІЧНИХ МАЙСТЕРЕНЬ ВИКЛАДАЧІВ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
22 листопада 2024 рокув режимі онлайн на платформі Zoom у п’ятій завершальній Педагогічній майстерні поточного навчального року відбулася зустріч викладачів класу домри та балалайки мистецьких шкіл Харківщини.
Як завжди учасники обмінялися думками, знаннями, творчими знахідками, поділилися певними секретами особистої майстерності.
Ольга Губко, викладачка Харківської ДМШ №12 ім. К.І. Шульженко розповіла про музичне виховання як засіб протидії акустичному насильству в умовах війни. Поділилася своїми думками, баченням дій, реакцій, підходів до різних можливих ситуацій.
Віктор Кущ, викладач Харківської ДМШ №14 представив та проілюстрував роботу з музичним редактором, як альтернативою концертмейстера в умовах дистанційного навчання. Зупинився на технічних засобах, що використовує у навчанні, на рішенні проблем взаємодії з концертмейстером.
Олена Михайлова, викладачка Харківської ДМШ №8 ім. П. Д. Гайдамаки поділилися питаннями подолання перепонів в розвитку учнів під час дистанційного навчання в класі домри, власними підходами до рішення проблем придбання необхідного музичного інструменту, підбору репертуару, знаходженням форми та методів заохочення учнів до навчання.
Юлія Пігар, викладачка Харківської ДМШ №13 ім. М.Т. Коляди зупинилася на сучасних- підходах до навчання і виховання в класі домри дітей з особливими освітніми потребами, зокрема з учнями, які мають порушення зору.
Тетяна Прихно, викладачка Харківської ДМШ №7 поділилася методичними напрацюваннями щодо специфіки роботи з концертмейстером в класах домри та балалайки в умовах дистанційного навчання.
Ксенія Сліпченко, доктор філософії, викладачка кафедри «Народні інструменти України» ХНУМ імені І.П. Котляревського, викладачка ПЦК “Народні інструменти” ХМФК імені Б.М. Лятошинського, викладачка Харківської ДМШ №5. Пані Ксенія презентувала тему «Домрова музика для дітей як окрема репертуарна жанрово-стилістична категорія» . Провела цікавий історичний екскурс створення українськими композиторами оригінальних творів для домри для юних виконавців мистецьких шкіл. Відмітила перспективу розвитку в цьому напрямку та збільшення друкованих нотних видань.
Костянтин Трикозюк, викладач Харківської ДШМ №2, викладач Харківського музичного фахового коледжу імені Б.М. Лятошинського, презентував цікавий фото-матеріал щодо історії розвитку народних інструментів на Україні..
У дискусії із зазначених питань взяли участь фахівці мистецьких коледжів та вишу Харкова:
Борис Міхєєв, професор Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, заслужений діяч мистецтв України, член національної спілки композиторів України.
Наталія Костенко, викладач-методист Харківського музичного фахового коледжу імені Б.М. Лятошинського, доцент Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства.
Сергій Костогриз, доцент кафедри «Народні інструменти України» ХНУМ імені І.П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства.
Ліна Колуканова, викладач-методист Харківського фахового вищого коледжу мистецтв.
В обговоренні учасники висловили думку, що саме проведення засідань педагогічних майстерень створює творче середовище, що допомагає викладачам підвищити рівень методичної, педагогічної майстерності, удосконалити професійні вміння та навички, що відповідають вимогам сьогодення, сприяє удосконаленню творчої взаємодії викладача початкової мистецької школи і викладача закладу передвищої та вищої мистецької освіти.
Наступні зустрічі в Педагогічній майстерні викладачів народних інструментів Харківщини плануємо проводити в 2026-2027 навчальному році.