Post navigation

14 березня 2025
 

КРУГЛИЙ СТІЛ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

 
     12 березня 2025 року в режимі онлайн на платформі ZOOM відбулося семінарське заняття викладачів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл Харківщини в режимі Круглого столу.
 
Засідання відкрила директор ОНМЦПК Тамара Самоварова, вона привітала присутніх з нагоди 25-річчя Центру та оголосила подяки викладачам за багаторічну плідну співпрацю, професійний, творчий підхід до проведення освітньо-методичних заходів з удосконалення професійних компетентностей працівників культосвітніх закладів. Методист-куратор Жанна Борисевич розповіла про плідну роботу викладачів об’єднання з поповнення методичної скарбнички мистецьких шкіл Слобожанщини, підкреслила, що майже всі методичні напрацювання («Розгорнутий тематичний план «Українська і зарубіжна музичні літератури», «Колективне музичення. Шумовий оркестр», «Елементарна теорія музики. Предмет за вибором», хрестоматії «Граємо у шумовому оркестрі», «Слуховий аналіз на уроках сольфеджіо, музичної грамоти і практичного музикування», «Збірник музичних диктантів на матеріалі естрадної та джазової музики») були затверджені ДНМЦЗКМО (м. Київ).

 
За рекомендаціями ОНМЦПК викладачі об’єднання брали участь у створенні типових навчальних програм мистецьких шкіл України. Сьогодні у складі методичного об’єднання працює 15 викладачів-методистів. Фахівці шкіл беруть участь в обласних оглядах-конкурсах педагогічної майстерності й конкурсах відкритих уроків. Тільки у 2024-2025 навчальному році семінари й підвищення кваліфікації відвідали 307 слухачів.
 
Обласні музично-теоретичні змагання учнів мистецьких шкіл проводились у різноманітних формах. Це були музично-театральні постановки, інсценування, питання і відповіді, тестування, твори-роздуми на запропоновану музику, брейнг-ринг тощо. Обласні олімпіади з сольфеджіо для учнів випускних класів і 4 класів охоплювали широке коло практичних і теоретичних. Присутні жваво обговорювали почуту інформацію, згадували проведену роботу, пропонували плани на майбутнє, ділилися досвідом.
 
Викладач-методист Київської дитячої музичної школи № 12, кандидат мистецтвознавства, Ірина Жданько виступила з доповіддю на тему: «Організація освітнього процесу в групі раннього естетичного розвитку». Вона висвітлила способи організації групи, підкреслила, що ранній музичний розвиток став актуальним суспільним освітнім запитом. Доповідачка окресліла основні форми роботи з дітьми молодшого віку, познайомила викладачів з методикою Нінелі Жилютової, а саме: з музичними пальчиковими іграми, творчими завданнями, казками тощо, продемонструвала різноманітні цікаві форми роботи з учнями. Розповіла, що в школі крім музичних занять для малечі проводяться уроки живопису, шумового ансамблю, заняття інклюзивного напряму, сценічні виступи, концерти-презентації та багато інших цікавих заходів.
 
Доповідь Вікторії Гордієнко, викладача-методиста Харківської дитячої музичної школи № 1 ім. Л. Бетховена була присвячена темі: «Семі-опера як один зі специфічних жанрів англійської барокової опери (в контексті аналізу київської прем’єри семі-опери Г. Перселла «Король Артур: у пошуках героя»)». Глибокий, ретельний аналіз твору охопив такі аспекти, як: провідні ознаки жанру семі-опери, внесок у розвиток жанру Г. Перселла, історія створення цього твору і сценічного втілення, виявлення знахідок у сценографії, структурі мізансцен, поєднання традиційних і новаторських ідей, особливості постановки й прем’єрного показу 12-13 жовтня 2024 року у колонній залі Київській національній філармонії, інтерв’ю з виконавцем однієї з головних ролей – Дмитром Запорожаном, викладачем Харківської ДМШ № 1 ім. Л. Бетховена, учасником творчого складу мистецької платформи «Open Opera Ukraine» (м. Київ). Слухачі мали чудову нагоду познайомитись з відеозаписом основних, ключових сцен опери із субтитрами українською мовою.
 
Наприкінці засідання викладачі шкіл привітали колектив ОНМЦПК з ювілеєм, виказали щире задоволення професійним рівнем роботи центру.