Post navigation
04 квітня 2025
СЕМІНАР ВИКЛАДАЧІВ СОЛЬНОГО СПІВУ
04 квітня 2025 року в режимі онлайн на платформі ZOOM відбулося друге семінарське заняття за участі Олександри КУЗЬМІНОЇ, доцента кафедри сольного співу та оперної підготовки Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, солістки Харківської обласної філармонії за темою: «Співак і мова. Культура співу мовою оригіналу: теорія і практика».
На семінарському занятті були розглянуті питання культури співу німецькою та англійською мовами, а саме:
- фонетика німецької мови: основні теоретичні аспекти; розбір текстів творів з коментарями;
- фонетика англійської мови: основні теоретичні аспекти; розбір текстів творів з коментарями;
- Допоміжні інструменти в роботі.
Доповідачка підготувала презентацію, в якій були розглянуті всі основні зазначені питання. Пані Олександра надавала практичні поради вимови окремих звуків і вимови поєднання літер.
При розборі теоретичних аспектів співу англомовних творів, доповідачка акцентувала увагу слухачів на обов’язковому з’ясуванні країни, в якій працював автор твору – Америка чи Британія. Кожен теоретичний аспект супроводжувався відео-прикладами співу текстів носіями мови, які до того ж є всесвітньо відомими співаками.
Всі представлені арії слухачі семінару мали можливість прослухати з попереднім показом і розбором транскрипції вимови тексту арій.
Присутнім були надані важливі посилання на допоміжні матеріали для роботи над текстами вокальних творів іноземними мовами.
Пані Олександра знов нагадала Міжнародний фонетичний алфавіт та алгоритм користування ним.
Наприкінці заняття слухачі семінару мали можливість прослухати відому арію з мюзиклу «Привід опери» з паралельним показом транскрипції тексту.
Пані Олександра відповіла на численні питання слухачів та взяла участь у короткій дискусії з актуальних питань сучасної вокальної виконавської практики в Україні.
Викладачі щиро подякували пані Олександрі за плідну роботу, дуже цікаву об’ємну інформацію та практичні рекомендації. Виказали задоволення професійним рівнем проведеного семінару і підкреслили, що з нетерпінням очікують наступну зустріч.