Post navigation
Представлено Електронний збірник навчального репертуару для учнів мистецьких шкіл
07 лютого 2022
06 лютого 2022 року, за підсумками проведення проекту ОНМЦПК «Сучастні твори українських композиторів для народних інструментів» (Перекладення, обробки другої половини ХХ – ХХІ століття) при інформаційній підтримці ДНМЦЗКМО, було представлено Електронний збірник навчального репертуару для учнів мистецьких шкіл класу бандури, цимбалів, балалайки, сопілки, домри, баяна, акордеона, гітари та ансамблів народних інструментів.
Метою створення електронної збірки, за підсумками зазначеного проекту, було збагачення навчального репертуару та популяризація творів, перекладень, обробок для народних інструментів сучасних українських композиторів другої половини ХХ – ХХІ століття.
У проекті взяли участь учні та викладачі мистецьких шкіл Івано-Франківська, Херсону, Кривого Рогу, Черкас, Лозової, Києва, Харкова, Великоолександрівки, Панютіно, Нової Водолаги, Богодухова, Новодружеська, Лисичанська, Борисполя, Кагарлика, Клеваню, Гніваню, Люботина, Мерефи, Савинців, Шевченково.
До електронної збірки увійшли ноти, коментарі з методичними рекомендаціями та відеозаписи творів, що відповідали вимогам проекту.
Методичні побажання, назви творів публікуються в редакції авторів.
Твори в збірці впорядковано в такій послідовності:
- Для бандури.
- Для цимбалів.
- Для балалайки.
- Для сопілки.
- Для домри.
- Для баяна/акордеона.
- Для гітари.
- Для ансамблів.
Організатори проекту:
Олена ГОНЧАРОВА, методист ОНМЦПК – ідея проекту
Тамара САМОВАРОВА, директор ОНМЦПК
Рецензенти:
Денис ПАНЧЕНКО, викладач – методист ХМФК імені Б.М. Лятошинського;
Олександр ХАРЧЕНКО, викладач – методист ХМФК імені Б.М. Лятошинського;
Ольга ЮРЧЕНКО, старший викладач кафедри народних інструментів України ХНУМ імені І. П. Котляревського, викладач-методист ХМФК імені Б. М. Лятошинського, кандидат мистецтвознавства
Комп’ютерне оформлення:
Віталій КОРНІЄНКО – програміст ОНМЦПК
Сподіваємося, що матеріали збірки будуть в нагоді викладачам мистецьких шкіл для подальшого творчого спрямування у вихованні національної свідомості учнів, розвитку їх виконавської майстерності.
Вдячні директору ДНМЦЗКМО Марині БРИЛЬ за схвалення ідеї проекту та інформаційну підтримку.
Ласкаво просимо до ознайомлення!