Post navigation
10 листопада 2024
ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ ВИКЛАДАЧІВ КЛАСУ ГІТАРИ
08 листопада 2024 року в режимі онлайн на платформі Zoom у четвертій Педагогічній майстерні поточного навчального року відбулася зустріч викладачів класу гітари мистецьких шкіл Харківщини.
Як завжди учасники обмінялися думками, знаннями, творчими знахідками, поділилися певними секретами особистої майстерності.
Ірина Щербак, викладачка Харківської дитячої музичної школи №15 ім. В.А. Моцарта, проілюструвала вправи до теми «Вправи – як допоміжний технічний матеріал, і основа виконавської майстерності». Спираючись на свій багаторічний досвід роботи, прокоментувала кожну вправу, розповіла про технічні особливості виконання, підходи до постановки як лівої так і правої рук, звуковедення та інше.
Ольга Завер, викладачка Харківської дитячої музичної школи №13 ім. М. Т. Коляди розповіла про особливості інклюзивного навчання в класі гітари, зокрема з учнями, які мають порушення зору, продемонструвала результативність та успіхи навчання. Слухачі відмітили актуальність, цінність та необхідність представленого матеріалу.
Аліна Золотько, викладачка Харківської дитячої школи мистецтв №3 зупинилась на особливостях та формах роботи з учнями театрального та художнього відділів, для яких опанування гітари не є основною дисципліною. Ілюстрацією було відео звітного концерту учениці театрального відділу. Виконання музичних творів на гітарі, читання віршів, демонстрація сюжетних малюнків, емоційний настрій та інше створювали відчуття об’єднання в театралізований сюжет всього концерту.
Олександра Волошина, викладачка Харківської дитячої музичної школи №13 ім. М.Т. Коляди, є авторкою багатьох творів для гітари. Вона розповіла про користь занять композицією та елементи композиції на уроці спеціальності та висловила власне бачення необхідності навчання композиції учнів мистецьких шкіл. Пані Олександра продемонструвала відео з певними результами учнів класу, зокрема творчі досягнення учнів з певними порушеннями, що викликало зацікавленість у всіх присутніх.
У дискусії із зазначених питань взяли участь фахівці мистецьких коледжів та вишу Харкова:
Доценко Володимир Ігорович, професор Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, заслужений артист України;
Ткаченко Вікторія Миколаївна, доцент Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства;
Половинка Ірина Олександрівна, викладач вищої категорії Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, викладач Харківської державної академії культури;
Кулик Олександр Геннадійович, викладач – методист вищої категорії ПЦК «Народні інструменти» Харківського музичного фахового коледжу імені Б.М. Лятошинського, викладач кафедри народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, викладач Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
В обговоренні учасники висловили думку, що саме проведення засідань Педагогічної майстерні дозволяє викладачам підвищити рівень методичної, педагогічної майстерності, удосконалити комунікативну компетентності й сприяє розвитку професійних умінь і навичок, що відповідають вимогам сьогодення.
Чекаємо наступну зустріч у Педагогічній майстерні 22 листопада з викладачами класу домри та балалайки.