Музейний напрям

 Методист – куратор Олійник Ольга Володимирівна

 

 

МУЗЕЙНИЙ НАПРЯМ

 


 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СЛУХАЧІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

 


 

Музейні працівники підвищують кваліфікацію

 

З 21 по 25 листопада 2022 року, в онлайн режимі на платформі Google Meet відбулося підвищення кваліфікації працівників музейних закладів Харківської області за темою «Місія та можливості музею в сучасному суспільстві». Слухачами стали 27 музейних працівника із 9 музейних закладів Харківської області.

  Читати далі →
 


 

Кваліфікацію підвищили працівники історичних та краєзнавчих музеїв Харківської області

 

З 11 листопада по 15 листопада 2019 року більше двадцяти музейних працівників історичних та краєзнавчих музеїв Харківської області підвищили кваліфікацію за темою: «Традиційні та інноваційні форми роботи в музейних закладах на сучасному етапі». Читати далі →

 


 

 

ВЗАЄМОДІЯ ТА ПАРТНЕРСТВО У СФЕРІ

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ  МУЗЕЙНИХ ПРАЦІВНИКІВ
/методичні нотатки/

 

    Музейна мережа Харківської області є однією з найбільших по Україні і налічує 115 закладів. З них: 1 музей — державного підпорядкування; 4 музеї – обласного підпорядкування; 10 музеїв – муніципального підпорядкування; 19 музеїв – районних комунальних закладів. Крім цього, на обліку департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації перебуває 79 музеїв, що створені при організаціях та установах і 2 приватних музеї.   Читати далі →

 


 

 КУРСИ  ПІДВИЩЕННЯ  КВАЛІФІКАЦІЇ

 

    Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації проводить короткотермінові семінари з підвищення кваліфікації для музейних співробітників. Під час занять слухачі отримають як теоретичні, так і практичні навички. Семінарські та практичні заняття включають аналіз експозицій, вивчення етапів їх наукової підготовки та документації, знайомство з сучасними методами обліку та обробки фондів, з вимогами їх збереження, з організацією та плануванням науково-просвітницької роботи. Програма цих семінарів передбачає ознайомлення з досягненнями музеїв Харківської області в експозиційному будівництві.

    ОНМЦ співпрацює з провідними обласними музеями міста Харкова та Харківської області.

  Викладацький склад формується з найбільш досвідчених фахівців галузі, провідних спеціалістів, керівників органів та установи культури та мистецтва.

 

             Музейна мережа Харківської області

 

     

 

   Музейна мережа Харківської області є однією з найбільших по Україні і налічує 108 закладів. З них:

 

•  1 музей – державного підпорядкування;
•  4 музеї – обласного підпорядкування;
•  3 музея – підпорядкування Харківської міської ради;
•  25 музеїв – районних та сільських комунальних закладів;
•  3 музеї – створених при організаціях та установах;
•  3 музея – приватних.