МУЗЕЙНИЙ НАПРЯМ

 Методист – куратор Олійник Ольга Володимирівна

 

 

МУЗЕЙНИЙ НАПРЯМ

 

ОРІЄНТОВАНА ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ

для самостійної роботи слухачів навчально-тематичних семінарів з підвищення кваліфікації музейних працівників історичних та краєзнавчих музеїв Харківської області

 


 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СЛУХАЧІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

 


 

 

ВЗАЄМОДІЯ ТА ПАРТНЕРСТВО У СФЕРІ

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ  МУЗЕЙНИХ ПРАЦІВНИКІВ
/методичні нотатки/

 

    Музейна мережа Харківської області є однією з найбільших по Україні і налічує 115 закладів. З них: 1 музей — державного підпорядкування; 4 музеї – обласного підпорядкування; 10 музеїв – муніципального підпорядкування; 19 музеїв – районних комунальних закладів. Крім цього, на обліку департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації перебуває 79 музеїв, що створені при організаціях та установах і 2 приватних музеї.   Читати далі ?

 


 

 КУРСИ  ПІДВИЩЕННЯ  КВАЛІФІКАЦІЇ

 

    Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації проводить короткотермінові семінари з підвищення кваліфікації для музейних співробітників. Під час занять слухачі отримають як теоретичні, так і практичні навички. Семінарські та практичні заняття включають аналіз експозицій, вивчення етапів їх наукової підготовки та документації, знайомство з сучасними методами обліку та обробки фондів, з вимогами їх збереження, з організацією та плануванням науково-просвітницької роботи. Програма цих семінарів передбачає ознайомлення з досягненнями музеїв Харківської області в експозиційному будівництві.

    ОНМЦ співпрацює з провідними обласними музеями міста Харкова та Харківської області.

  Викладацький склад формується з найбільш досвідчених фахівців галузі, провідних спеціалістів, керівників органів та установи культури та мистецтва.

 

             Музейна мережа Харківської області

 

     

 

    Музейна мережа Харківської області є однією з найбільших по Україні і налічує 115 закладів. З них:

  • 1 музей – державного підпорядкування;
  • 4 музеї – обласного підпорядкування;
  • 10 музеїв – муніципального підпорядкування;
  • 19 музеїв – районних комунальних закладів;
  • 79 музеї – створених при організаціях та установах;
  • 2 музеї – приватних.

 

Заняття на короткотермінових семінарах підвищення кваліфікації  музейних співробітників проходять на базі кращих музеїв міста Харкова та Харківської області

 

  

 

 

 

     Згідно з планом роботи основних навчально-методичних закладів та підвищення кваліфікації на 2012-2013 навчальний рік Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів відбулися такі курси підвищення кваліфікації музейних співробітників:

 

   З 19 по 23 березня 2012 року відбулися курси підвищення кваліфікації працівників історичних та краєзнавчих музеїв м. Харкова та Харківської області за темою: “Місія та можливості музею в сучасному суспільстві”. Група – 21 слухач (м. Харків – 1, Харківська область – 20).