Навігація по записах

Викладачі театральних дисциплін підвищили кваліфікацію

06 квітня 2021

 

Впродовж минулого тижня 40 викладачів театральних та телевізійних дисциплін мистецьких шкіл Харківської області, м. Харкова та м. Краматорська підвищили кваліфікацію у форматі on-line. Загальна тема навчання – «Актуалізація методології викладання театральних та телевізійних дисциплін у мистецькій школі».

 

  Сучасні виклики до професійної діяльності викладачів мистецьких шкіл вимагають оновлення та актуалізації професійних компетентностей і формують стійку потребу в творчому та професійному самовдосконаленні, орієнтованому на особистісні творчі здібності, таланти, художнє та креативне мислення фахівця.

 

Протягом навчання викладачі ознайомилися з інноваційними методиками викладання театральних /телевізійних/ дисциплін та мали чудову нагоду перейняти позитивний досвід роботи колег. На рівні з провідними викладачами вищих навчальних закладів Харкова до викладання були залучені викладачі-новатори Харківської школи сучасних театрально-сценічних напрямів (Корнієнко Л.Г; Тищенко І.В., Корольова Л.О., Романцева М.О.); та фахівці Харківських шкіл мистецтв № 3 (Світлічна О.А.), Харківської школи мистецтв № 6 (Крамаренко М.П.); Харківської музичної школи № 9 ім. В. Сокальського (Хворостова М.В.).

 

  Значну увагу під час навчання було приділено одному з найбільш болючих питань, а саме, програмному та методичному забезпеченню навчального процесу за театральним/телевізійними напрямами. Було розглянуто методологію розробки типових/робочих навчальних програм за профільними напрямами, презентовано вже створені методичні матеріали.

 

  В рамках професійного навчання відбулася демонстрація драматичної вистави «Юген» (за віршами японських поетів Басьо, Бусон, Ісса, Соокан)викладач-режисер Кіра Малініна; хореограф Ольга Мартинова; викладач сценічної мови Людмила Мельникова).

 

  Вважаємо, що тісна, цілеспрямована взаємодія фахівців Обласного навчально-методичного центу підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів з викладачами театрального/телевізійного мистецтва сприятиме підвищенню професійного рівня фахівців мистецьких шкіл та розвитку їх творчого потенціалу.