Методист навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів
БАЦ ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
Секція “Фортепіано та фортепіанний ансамбль”
План роботи МОПП класу фортепіано і концертмейстерів 24-25н.р. (І півріччя)
НА ДОПОМОГУ ВИКЛАДАЧУ
Типові навчальні програми
Збірники для друку
ПОТОЧНІ НОВИНИ
❇️Запрошуємо на концерти-лекції лауреата національних конкурсів, кандидата мистецтвознавства, доцента Ігоря Приходька!
🔰Те, що ми називаємо «педагогічним репертуаром», з’явилось у XIX столітті, але фундамент сучасної музичної освіти закладався в епоху Бароко, коли щось схоже на музичні школи було лише в деяких італійських містах. В решті європейських країн дітей навчали музиці так само, як і будь-якому іншому ремеслу, тобто віддавали в учні або радше в підмайстри до відомих та авторитетних музикантів. Ті не покладалися на підручники та програми, а забезпечували учнів музикою власного виготовлення, прилучаючи їх до певних шкіл та традицій.
Пропонований цикл з чотирьох концертів-лекцій має висвітлити для вас деякі маловідомі сторінки музичного життя XVIII століття та певні цікаві особливості «дитячої» музики епохи Бароко.
Три перші концерти-лекції присвячені творам Й. С. Баха, без яких неможливо уявити більш-менш професійну музичну освіту в переважній більшості країн світу. Це так звані маленькі прелюдії, які в дуже цікавий спосіб склалися у дві відомі збірки, та створений самим Бахом цикл, який автор назвав «Щиросердною настановою», а ми знаємо як інвенції та симфонії (хоча композитор назвав їх сиНфоніями).
Заключний концерт-лекція має познайомити вас з музичною частиною трактату Франсуа Куперена «Мистецтво гри на клавесині» або, якщо перекладати буквально «Мистецтво торкатися клавесина». Прелюдії з цього трактату протягом трьох століть були та залишаються важливим чинником розвитку французької школи гри не тільки на клавесині, а також і на роялі. Для української фортепіанної школи ця музика теж може бути корисною.
✅
Отже, чекаємо на вас 8 та 22 листопада, 6 та 20 грудня в безпечному просторі – АртХабі на вулиці М. Йогансена (колишня Лермонтовська), 7.
Телефон для довідок та реєстрації +38 (067) 937-4927
У нас також плануються концерти Дитячої філармонії (проєкт Ю.Ніколаєвської) 15 та 24 листопада
02 листопада 2024
ІМПРОВІЗУЄМО ТА ПІДБИРАЄМО НА СЛУХ
01 листопада 2024 року онлайн на платформі ZOOM відбувся заключний практичний семінар викладачів фортепіано та концертмейстерів з імпровізації та підбору на слух, що провів доцент кафедри концертмейстерської майстерності Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, композитор Володимир Соляников.
24 вересня 2024
НАВЧАЮТЬСЯ КОНЦЕРТМЕЙСТЕРИ І ВИКЛАДАЧІ КЛАСУ ФОРТЕПІАНО
20 вересня 2024 року онлайн на платформі ZOOM відбувся практичний семінар за участі Володимира Соляникова, доцента кафедри концертмейстерської майстерності Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, композитора за темою «Рекомендації щодо самостійної роботи педагогічного працівника мистецької школи з імпровізації та підбору на слух»
Читати далі →
31 серпня 2024
СЕРПНЕВИЙ ТИЖДЕНЬ 2024
З 26 по 30 серпня на Харківщині відбулися традиційні організаційно-методичні семінари педагогічних працівників мистецьких шкіл «Серпневий тиждень». Як завжди, педагогічні працівники обговорювали досягнення минулого навчального року, знайомилися з планом роботи на 2024/2025 навчальний рік, представляли колегам власні напрацювання, знайомилися з досвідом колег з інших областей України.
Читати далі →
17 травня 2024
ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
/методичне об’єднання викладачів
фортепіано та концертмейстерів/
16 травня 2024 року на платформі Zoom відбулося семінарське заняття викладачів класу фортепіано та концертмейстерів мистецьких шкіл Харківщини за темою: «Емоційність і раціональність – складові розбору музичного твору».Семінар провели викладачі дитячих музичних шкіл м. Харкова: Людмила Дорошенко (ДМШ № 13 імені М.Коляди) та Наталія Бутирська (ДМШ № 12 імені К.Шульженко).
Читати далі →
25 березня 2024
ВИКЛАДАЧІ ФОРТЕПІАНО ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРИ ВДОСКОНАЛЮЮТЬ ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ
26-29 лютого та 11-15 березня 2024 року в режимі онлайн на платформі ZOOM підвищували професійний рівень викладачі класу фортепіано та концертмейстери мистецьких шкіл Харківської області та міста Харкова за темою: «”Удосконалення професійно-педагогічних компетентностей. Методи, сучасні технології”.
Серед слухачів були як викладачі із великим досвідом роботи, так і викладачі, які тільки починають свій професійний шлях.
Читати далі →
09 грудня 2023
КРУГЛИЙ СТІЛ ВИКЛАДАЧІВ КЛАСУ ФОРТЕПІАНО
9 грудня 2023 року в режимі онлайн пройшов Круглий стіл викладачів фортепіано присвячений 150-річчю від дня народження фундатора Харківської фортепіанної школи Павла Кіндратовича ЛУЦЕНКА.
Читати далі →
20 листопада 2023
НАВЧАЮТЬСЯ КОНЦЕРТМЕЙСТЕРИ
Вперше за останні десять років ОНМЦПК з 13 по 17 листопада 2023 року провів підвищення кваліфікації суто концертмейстерів мистецьких шкіл.
Протягом тижня провідні концертмейстери-практики Харкова, Києва – доповідачі підвищення кваліфікації – окреслили основні напрями роботи в умовах дистанційного навчання, проаналізували проблемні аспекти онлайн взаємодії концертмейстер-учень, звернули увагу на знання, вміння, навички та якості, якими необхідно володіти концертмейстеру для повноцінної професійної діяльності. Відзначили універсальний характер діяльності концертмейстера, який поєднує в мистецькій школі виконавську та викладацьку справу.
Читати далі →
28 серпня 2023
СЕРПНЕВИЙ ТИЖДЕНЬ
/МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ФОРТЕПІАНО
ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРІВ/
28 серпня 2023 року, відбувся інструктивно-методичний семінар «Серпневий тиждень» викладачів класу фортепіано і концертмейстерів мистецьких шкіл Харківщини на платформі ZOOM.
Директор Центру Тамара Самоварова представила нового методиста-куратора методичного об’єднання Тетяну Бац, привітала переможців огляду-конкурсу педагогічної майстерності викладачів мистецьких шкіл Харківщини, надала розгорнуту презентацію щодо створення навчальних методичних матеріалів та відповіла на запитання.
Читати далі →